info@irantsn.com English | فارسی

مجوعه نمایشگاهی برج میلاد تهران

سه شنبه 22 آذر 1401 / 1670

 

نمایشگاه-برج-میلاد-تهران.jpg

 

نمایشگاه برج میلاد در ضلع جنوبی برج مخابراتی چند منظوره شمال غربی تهران، واقع شده است. این برج که به عنوان نمادی برای این شهر شناخته می‌شود، ششمین برج بلند مخابراتی و نوزدهمین سازه بلند نامتکی جهان است. در این مقاله قصد داریم به معرفی نمایشگاه برج میلاد و امکانات و خدمات نمایشگاهی آن بپردازیم.

آشنایی با برج میلاد

برج میلاد، سومین برج بلند خاورمیانه و ششمین برج بلند مخابراتی دنیا، با ارتفاع 435 متر، در شمال غربی تهران واقع شده است. این برج که در واقع، نمادی برای پایتخت ایران است، دارای بخش‌ های مختلف اداری، تجاری و گردشگری است و نمایشگاه برج میلاد نیز یکی از بخش‌ های جانبی این برج است و هر ساله میزبان رویدادها و رخدادهای ملی و بین المللی معتبر بسیاری است.

کاربری اصلی این برج که در سال 1387 به طور رسمی و با شعار “آسمان نزدیک است” به بهره برداری رسید، در زمینه ارتباطات و مخابرات، بهینه سازی فرکانس ‌های رادیویی و تلویزیونی، تسهیل ارتباطات بی سیمی در سطح شهر تهران و ایجاد زیرساختی مناسب برای تلویزیون‌های دیجیتال است. اما در کنار این وظایف، در حوزه‌ های هواشناسی، کنترل ترافیک و گردشگری نیز کاربرد دارد.

download (2).jpg

موقعیت و مساحت مرکز نمایشگاه برج میلاد

مجموعه برج میلاد بر روی تپه‌های کوی نصر و در فضایی به مساحت 75 هکتار برپا شده است. این مجموعه که در منطقه 2 شهرداری تهران واقع شده است، از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به بزرگراه حکیم و از غرب به بزرگراه شیخ فضل الله منتهی می ‌شود. از اینرو مسیرهای دسترسی متعددی دارد.

همانطور که اشاره شد، مجموعه برج میلاد شامل بخش‌های مختلفی است و از جمله آن سالن‌های مرکز همایش‌ های بین المللی برج میلاد است که عبارتند از:

· سالن کنسرت یا تالار حافظ که بزرگترین سالن مجموعه برج است و در محوطه خارجی برج قرار داشته و دارای ظرفیت 1600 نفر است.

· علاوه بر سالن اصلی، مرکز همایش های‌ مجموعه برج میلاد از 6 تالار 60 نفره و 6 تالار 80 نفره تشکیل شده است. علاوه بر آن، این مرکز شامل تالارهای همایش از جمله تالار رودکی، تالار کنفرانس ویژه، تالار 66 نفره، تالار کمال الملک، تالار همایش سعدی، تالار فردوسی و تالار سینمایی 110 نفره می شود که امکانات ویژه‌ ای برای برگزاری کنفرانس ‌ها، جشنواره ‌ها، سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه ‌های مختلف دارند.

· سالن اصلی آمفی تئاتر مجموعه برج میلاد نیز یکی دیگر از سالن های همایش و یکی از پیشرفته‌ترین سالن‌های آمفی تئاتر است که از سیستم‌های صوتی و تصویری پیشرفته و منحصر بفردی برخوردار است.

· و در آخر نمایشگاه برج میلاد که در فضایی با مساحت 10 هزار متر مربع و در ضلع جنوب شرقی مجموعه برج میلاد واقع شده است و همچنین این بخش از مجموعه برج دارای فضای بازی برای 440 صندلی تماشاچی است.

در واقع بخش نمایشگاهی برج میلاد، از سه سالن با مساحت‌های 1700، 1800 و 2300 متر مربع تشکیل شده است که تمامی سالن ها از امکانات پیشرفته نمایشگاهی، سمعی و بصری، سرمایشی و گرمایشی و روشنایی برخوردار هستند. علاوه بر فضای اداری در این مجموعه، سالن‌های کنفرانس VIP برای مقاصد خاص نیز در نظر گرفته شده است.

در سال‌های اخیر و با توجه به موقعیت و امکانات نمایشگاهی برج میلاد، بخش‌های جدیدی به جاذبه‌های برج افزوده شده است که از جمله آن می توان به فضای نمایشگاهی به مساحت 4000 متر مربعی به منظور نمایش هنر و صنایع دستی فاخر ایرانی، اشاره نمود.

rahnama1.jpg

rahnama2.jpg

برخی رویدادهای برگزار شده در مجموعه برج میلاد

از جمله رویدادهای مهم اخیر که در برج میلاد برگزار شده است می‌توان به نمایشگاه عکس برج میلاد به مناسبت سیزدهمین سالگرد تاسیس این برج، اشاره نمود که در آبان ماه 1400 برگزار شده است. این نمایشگاه با موضوعیت گردشگری در بلندترین برج مخابراتی ایران و با هدف خلق آثار ارزشمند و تولید محتوای هنری ویژه در مورد برج میلاد، برگزار شده است.

 

مسیرهای دسترسی به مجموعه برج میلاد و نمایشگاه برج میلاد

نمایشگاه برج میلاد از جمله معدود نمایشگاه‌ های پایتخت است که از نظر جغرافیایی و مکانی در موقعیت مناسبی قرار داشته و مسیرهای دسترسی متعدد و مناسبی دارد.

اما با این حال، رسیدن به برج میلاد با وسایل نقلیه عمومی کمی سخت است و برای اینکه به برج میلاد برسید، ابتدا باید خود را به بزرگراه همت و بیمارستان میلاد رسانده و از آنجا با تاکسی به ورودی برج میلاد بروید. البته در مسیر متروی خط هفت، ایستگاهی برای برج میلاد در نظر گرفته شده است که هنوز به بهره ‌برداری نرسیده است.

اما چنانچه بخواهید با وسیله نقلیه شخصی ‌تان به برج میلاد بروید، می‌ توانید یکی از مسیرهای زیر را امتحان نمایید:

· از طریق بزرگراه شیخ فضل الله به ورودی بزرگراه همت رفته و از کنار گذر اختصاصی برج میلاد وارد محوطه برج شوید.

· از طریق بزرگراه حکیم غرب، به بزرگراه چمران رفته و از آنجا به ورودی اختصاصی برج میلاد وارد شوید.

· از طریق بزرگراه همت شرق و خروجی بزرگراه شیخ فضل الله به پل کابلی خواهید رسید که ورودی اختصاصی برج میلاد است.

لازم به ذکر است که بزرگراه‌ های حکیم و همت برای ساکنین شرق و غرب تهران مسیر مناسب‌تری هستند و ساکنین شمال غرب و جنوب غربی تهران، از طریق بزرگراه شیخ فضل الله دسترسی بهتری خواهند داشت.

GOOGLE MAPS

miladaddress.jpg

 


  • #-


استفاده از مطالب این وبسایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توسعه صنعت نمایشگاه و رویداد می‌باشد.

Copyright © IranTSN