info@irantsn.com English | فارسی

سخنگوی وزارت خارجه: نمایشگاه ایران اکسپو نشان‌دهنده هم‌افزایی و همکاری میان دستگاه‌های مختلف کشور است

دوشنبه 10 اردیبهشت 1403 / 207

سخنگوی وزارت خارجه: نمایشگاه ایران اکسپو نشان‌دهنده هم‌افزایی و همکاری میان دستگاه‌های مختلف کشور است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مقام‌های عالی بیش از ۲۴ کشور در سطوح مختلف و ۲ هزار تاجر منتخب از کشورهای مختلف در نمایشگاه ایران اکسپو حضور یافتند.

نشست مطبوعاتی ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ درمحل ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران  برگزار شد.

کنعانی گفت: ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران با همکاری مشترک وزارت خارجه و صمت و سازمان توسعه تجارت از 7 ماه پیش برگزاری آن کلید خورد. نمایشگاهی با شکوه با ویژگی‌های خاص و دارای جذابیت‌های فراوان برای علاقه مندان حوزه اقتصادی با حضور رئیس جمهور محترم آغاز به کار کرد.


کنعانی افزود: در طول سه روز گذشته بر اساس اخبار، ما شاهد برگزاری نشست‌های دوجانبه خوب بین تجار شرکت کننده با تولیدکنندگان ایرانی بودیم و انتظار داریم میزان قراردادهایی که بسته خواهد شد بیش از حجم قراردادی است که در نمایشگاه گذشته برگزار شد.
دیدارهای دوجانبه‌ای هم در سطوح مختلف بین مقامات برگزار شده است. پیشنهاد می‌کنم به ملت عزیز ایران حتما این فرصت را مغتنم بشمارند و از این نمایشگاه بین‌المللی بازدید کنند.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه از ۷ گروه تجاری، شیلات، گردشگری، دارو، تجهیزات پزشکی، صنعت ساختمان، فنی و.. تشکیل شده است.

کنعانی با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه اکسپو، گفت: شاهد برگزاری نشست‌های دوجانبه بسیار خوب میان تجار شرکت‌کننده و تولیدکنندگان ایرانی بوده‌ایم؛ این نمایشگاه تا ۱۲ اردیبهشت دایر خواهد بود. این نمایشگاه می‌تواند در میزان همکاری‌های ایران با کشورهای مختلف، جهش جدید ایجاد کند؛ ابعاد تجاری و اقتصادی این نمایشگاه، در کنار ابعاد سیاسی آن حایز اهمیت است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: برگزاری این نمایشگاه در شرایط جاری منطقه‌ای، نتیجه‌ای درخشان و مطلوب و هم‌افزایی مکمل میان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی است.


  • #-


استفاده از مطالب این وبسایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توسعه صنعت نمایشگاه و رویداد می‌باشد.

Copyright © IranTSN