info@irantsn.com English | فارسی
در پایان معاملات امروز؛

رشد شاخص کل بورس اوراق بهادار با درخشش گروه شیمیایی

در معاملات امروز بازار بورس شاخص کل با رشد ۴۲ هزار واحدی به سطح ۲ میلیون و ۳۶۸ هزار واحدی رسید.
سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 / 523

رشد شاخص کل بورس اوراق بهادار با درخشش گروه شیمیایی

به گزارش اقتصاد آنلاین، بورس تهران امروز از ابتدا با تقاضای بالایی در تمامی سهام رو به رو شد و خریداران در اغلب صنایع حضور پر رنگ داشتند ولی از اواسط بازار فروشنده ها حضور پر رنگ تری داشتند و در بعضی از گروه ها مثل گروه خودروسازی رنج های منفی سنگینی کشیدند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات با رشد ۴۲ هزار واحدی همراه شد و توانست به سطح ۲ میلیون و ۳۶۸ هزار واحدی برسد تا بعد از ۲ روز معاملاتی خنثی سهام بزرگ تر بازار هم با رشد همراه شوند.

بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص را کگل، فملی و فارس گذاشتند و در تاثیرگذاران برتر خبری از سهام منفی در بازار امروز نبود.

شاخص کل هم‌ وزن نیز امروز با رشد ۱.۶۹ درصدی همراه شد اما این شاخص بعد از چند روز عملکرد بهتر نسبت به شاخص کل امروز عملکرد ضعیف تری داشت اما همچنان رو به بالا حرکت می‌کند.

ارزش معاملات خرد بازار سهام با جهش نسبت به روز قبل معاملاتی همراه شد و به ۲۰۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

از این ۲۰۴۰۰ میلیارد تومان، ۱۲۴۰۰ میلیارد متعلق به بازار بورس، ۶۲۰۰ میلیارد متعلق به بازار فرابورس و ۱۸۰۰ میلیارد متعلق به صندوق های سهامی می باشد.

همچنین گروه خودرو و ساخت قطعات و محصولات شیمیایی نیز بیشترین ارزش معاملات را امروز در بازار سهام به ثبت رساندند.

حقیقی ها امروز هم حضور پر رنگی در بازار سهام داشتند و امروز هم خالص خرید ۱۱۱۵ در بازار سهام ثبت کردند و ورود پول حقیقی ها به بازار سهام ادامه دارد.

سرانه فروش اشخاص حقیقی امروز هم نسبت به سرانه خرید آن ها برتری داشت و در انتهای بازار سرانه خرید ۲۸.۶ میلیون تومانی و سرانه فروش ۲۹.۹ میلیون تومانی از حقیقی ها به ثبت رسید.

منبع: اقتصاد انلاین

  • #-ارز-_بورس-_اوراق-بهادار-_تقاضا-_-سهام-رو-به-رشد-_-خودروسازی-_رشو-واحد-_ارزش-معاملات
  • #-صندوق-سهام-_


استفاده از مطالب این وبسایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توسعه صنعت نمایشگاه و رویداد می‌باشد.

Copyright © IranTSN