info@irantsn.com English | فارسی
در دومین روز نمایشگاه ایران اکسپو:

ایران تحریم پذیر نیست

رییس ستاد برگزاری پنجمین نمایشگاه توانمندیهای صادراتی ایران گفت: ایران تحریم پذیر نیست و خوشبختانه همه کشور های شرق و غرب در این نمایشگاه حضور دارند.
دوشنبه 18 اردیبهشت 1402 / 752

ایران تحریم پذیر نیست

به گزارش ستاد خبری ایران اکسپو، مجید تکبیری در گفتگو با شبکه العالم، عنوان کرد: امروز دومین روز از برپایی پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادرات ایران است و  توسعه صادرات غیر نفتی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری از اهمیت به سزایی برخوردار است و در این نمایشگاه 10 گروه کالایی داریم که فقط یک مورد پتروشیمی با کالاهای نفتی مرتبط است که بازارهای هدف فراوانی دارد.

وی اظهار کرد: یکی ازاهداف نمایشگاه ایجاد بازارهای جدید، ارتقا سطح مذاکرات و انجام قراردادهای تجاری است  و اهداف اولیه ما در سه گروه قراردادهای خرد ومتوسط و کلان است که انتظار می رود حداقل یک میلیارد دلار قرار داد امضا شود.

تکبیری خاطر نشان کرد: با توجه به مذاکراتی که با رییس سازمان توسعه تجارت داشتیم پیش بینی می شود که حداقل دو میلیارد دلار عقد قراداد داشته باشیم و با توجه به حضور تجار چه به لحاظ تعداد و چه به لحاظ کیفیت این نتیجه در روزهای پایانی نمایشگاه بدست خواهد آمد.

وی با بیان اینکه تا امروز 71 تیم تجاری از هفتاد کشور به نمایشگاه وارد شدند، افزود:  تعداد تاجران از 1200 نفری که پیش بینی کرده بودیم فراتر رفته واین سطح از استقبال از سوی تجار نشان دهنده جذابیت توانمندیهای ایران است که تجار نمی توانند از این بازار چشم پوشی کنند.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه توانمندیهای صادراتی ایران در ادامه گفت: ایران تحریم پذیر نیست و خوشبختانه همه کشور های شرق و غرب در این نمایشگاه حضور دارند وعلاوه بر کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای همسایه و کشورهای عربی، از شرق آسیا، شرق و غرب اروپا و کل قاره آفریقا و امریکای  لاتین نیز استقبال شده و همه با شوق در این نمایشگاه شرکت کرده اند و خواستار حضور در بازارهای کشور را دارند.

منبع: ستاد خبری ایران اکسپو

  • #-مجید-تکبیری-_رئیس-ستاد-برگزاری-_شبکه-ی-العالم-_نمایشگاه-ایران-اکسپو-_اکسپو-2023-_ایران-_صادرات-_تحریم


استفاده از مطالب این وبسایت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توسعه صنعت نمایشگاه و رویداد می‌باشد.

Copyright © IranTSN